Autokar do Rygi

Bilety autokarowe Voyager
Bilety autokarowe Voyager

Bilety autokarowe Euroticket
Bilety autokarowe Euroticket

Ryga to stolica Łotwy, położona w pobliżu ujścia rzeki Dźwiny do Morza Bałtyckiego. Jest ono głównym węzłem komunikacyjnym kraju, a także jednym z większych w Europie skupiskiem architektury. To sprawia, iż wiele osób podróżujących do tego miasta czyni to właśnie z powodów turystycznych. Niektórzy jeżdżą tam w celach służbowych, bądź nawet zarobkowych, albo po prostu wykorzystuje to miasto jako miejsce przesiadkowe. Dojazd do Rygi z polskich miejscowości możliwy jest wieloma środkami transportu, m.in. samolotem, pociągiem, autokarem, bądź własnym środkiem transportu.

Transport lotniczy jest kosztowny, transport kolejowy wymaga dodatkowych przesiadek, z kolei podróż własnym środkiem transportu jest męczący i wymaga spełnienia dodatkowych warunków. Najkorzystniejszą więc formą podróżowania, która jest jednocześnie najczęściej wybierają przez polskich podróżnych jest transport autokarowy. W odróżnieniu do innych form transportu, przejazdy autokarowe są i stosunkowo niedrogie i odbywają się w wygodnych warunkach z zapewnieniem ze strony przewoźnika wszelkich możliwych rozrywek umilających podróż. Podróż autokarowa z Polski do Rygi trwa od 14 do 21 godzin, w zależności od lokalizacji miejscowości wyjazdowej.

Bilety do Rygi

Trasy te są możliwe wyłącznie dzięki jednemu przewoźnikowi – firmie Ecolines, który jest zrzeszeniem kilkunastu firm oferujących transport do krajów Europy wschodniej. Trasy do Rygi odbywają się w każdy dzień tygodnia, bądź nawet kilka tras realizowanych jest w ciągu jednego dnia. Miejscowościami polskimi, z których dotrzeć można bezpośrednio do tego miasta są: Wrocław, Łódź, Warszawa, Ostrów Mazowiecka, Białystok, Augustów, Częstochowa, Kraków, Katowice, Piotrków Trybunalski oraz Suwałki. Miejscowościami zagranicznymi, w których znajdują się przystanki pośrednie tychże tras są z kolei: Marijampole, Kowno, Wilno oraz Poniewież. Zaś przystankami docelowymi jest albo miasto Ryga, albo Moskwa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]