Bilety do Wilna

Bilety autokarowe Voyager
Bilety autokarowe Voyager

Bilety autokarowe Euroticket
Bilety autokarowe Euroticket

Dojazd do wielu miast europejskich z Polski możliwy jest dzięki różnym środkom transportu, funkcjonującym na polskim rynku transportowym. Zaliczyć tu można: samoloty, pociągi, promy, a także autokary oraz własne środki transportu. Jednakże zarówno samoloty, jak i promy są mało dostępne dla pasażerów ze względu na ograniczoność techniczną. Kolej w Polsce jest bardziej rozwinięta, jednakże dojazd pociągiem do wielu miast europejskich jest albo niemożliwa, albo dostępna jedynie z przesiadkami.

Z kolei międzynarodowe przewozy autokarowe są i dostępne dla mieszkańców wszystkich regionów Polski i docierają nie tylko do większych miast europejskich, ale także do mniejszych miasteczek. Również bilety na te przejazdy nie są zbyt drogie, a zatem bardziej dostępne. Z kolei podróż autokarem jest znacznie bardziej wygodne i komfortowe, aniżeli przykładowo własnym środkiem transportu. I dlatego też właśnie ta forma transportu jest najczęściej wybierają i preferowaną przez polskich podróżujących. W związku zaś z tym zapotrzebowaniem zgłaszanym na obecne i nowe trasy międzynarodowe, ciągle powstają nowe firmy transportowe oferujące nowe trasy, w nowe strony Europy. Jednakże nawet kierunki mniej oblegane mają swoje połączenie z polskich miejscowości, co zapewnia ciągłość i obiecującą przyszłość polskim firmom transportowym.

Autokary do Wilna

Z Polski autokarem można wyjechać do wielu państw i miast europejskich, wśród których znajduje się m.in. Wilno, położone w południowo-wschodniej części Litwy. Przewozy autokarowe z Polski do Wilna oferują firmy: PKS Gdańsk, Ecolines i Eurolines Polska. Podróż pomiędzy Warszawą, a Wilnem trwa około 9 godzin, a cena biletu wynosi albo 100 zł albo 135 zł, przy czym pierwsza z nich prowadzi z Krakowa przez Katowice, Częstochowę, Warszawę, Białystok, Marijampole, Kowno, Wilno, a kończy się w Rydze; druga natomiast wyrusza z Warszawy do Liepaja przez Białystok, Augustów, Suwałki, Marijampole, Kowno i Wilno.

[Głosów:0    Średnia:0/5]